ASMA RESULTS FOR 2016-2017

Contests #5 Highest-Scoring Students

Final Results

 

2016-2017 Top-Scoring Students - Senior Division

(Junior Division is below)


Score

33 Yuta Nagano, ACS Cobham International School, Cobham, Surrey, United Kingdom

25 Shiza Ahmed, Al Nahda National Schools for Girls, Abu Dhabi, United Arab Emirates

15 Jeremy Bistany, Alvirne High School, Hudson, NH

10 Kyle Mack, Alvirne High School, Hudson, NH

18 Joon Park, American Embassy School, New Delhi, New Delhi, India

24 Sumin Lim, American International School-Riyadh, Riyadh, Saudi Arabia

15 Sooyoung Ko, American School of Milan, Milan, Italy

30 Kyeong Min Lee, American School of Warsaw, Warsaw, Poland

21 Ian Campbell, Arab High School, Arab, AL

35 Jacky Chin, Arcadia High School, Arcadia, CA

  6 Samuel Dickinson, Arcola High School, Arcola, IL

35 Gozde Ceran, ASFA Ankara Ferda Private High School, Ankara Turkey

35 Betul Coskun, ASFA Ankara Ferda Private High School, Ankara Turkey

35 Gozde Duran, ASFA Ankara Ferda Private High School, Ankara Turkey

35 Bilge Ertugrul, ASFA Ankara Ferda Private High School, Ankara Turkey

35 Yusuf Gultekin, ASFA Ankara Ferda Private High School, Ankara Turkey

35 Mahmut Hakbilen, ASFA Ankara Ferda Private High School, Ankara Turkey

28 Betul Coskun , ASFA Ankara Ferda Private High School, Ankara Turkey

35 Rabia Onal, ASFA Ankara Ferda Private High School, Ankara Turkey

35 Cansu Ozkan, ASFA Ankara Ferda Private High School, Ankara Turkey

35 Cisem Sahin, ASFA Ankara Ferda Private High School, Ankara Turkey

35 Beyza Usta, ASFA Ankara Ferda Private High School, Ankara Turkey

10 Luis Flores, Baldwin Park High School, Baldwin Park, CA

14 Marcos Labrado, Bellevue East High School, Bellevue, NE

28 Jacob Villarreal, Bishop Lynch High School, Dallas, TX

22 Elizabeth Hedenberg, Bosque School, Albuquerque, NM

30 Jacob McCann, Boyertown Area Sr. High School, Boyertown, PA

35 Katherine Liu, Brookfield Central High School, Brookfield, WI

24 Daniel Szabo, Brookfield East High School, Brookfield, WI

32 Vincent Tang, Brownell-Talbot School, Omaha, NE

24 Dawei Lu, Caddo Parish Magnet High School, Shreveport, LA

21 Daniel Chiu, Catlin Gabel School, Portland, OR

35 Joshua Ani, Chamblee Charter High School, Chamblee, GA

23 Alexander Lam, Clarkstown South High School, West Nyack, NY

32 Eric Jackson, Corner Canyon High School, Draper, UT

16 Isabel Gonzalez, Curtis High School, Staten Island, NY

28 Jing Low, Dalat International School, Penang, Malaysia

35 Evan Hilton, Des Moines Central Academy, Des Moines, IA

33 Justin Lee, Detroit Country Day School, Beverly Hills, MI

33 Kevin Jiang, Detroit Country Day School, Beverly Hills, MI

35 Jaedon Whyte, Doral Academy High School, Doral, FL

10 Xen Briggs, Downers Grove South High School, Downers Grove, IL

10 Anna Buie, Downers Grove South High School, Downers Grove, IL

35 Richard Kang, Dr. E.P. Scarlett High School, Calgary, Alberta Canada

20 Elijah Osborne, Durango High School, Las Vegas, NV

19 Selena Ziyue Wang, Eastern Christian High School, North Haledon, NJ

30 Nicholas Heller, El Camino Real Charter High School, Woodland Hills, CA

  9 Arisleidy Reyes, Elizabeth High School Upper Academy, Elizabeth, NJ

21 David Li, Episcopal School of Jacksonville, Jacksonville, FL

21 Adam Chen, Episcopal School of Jacksonville, Jacksonville, FL

28 Onur Isik, Eyüboglu Schools, Istanbul, Turkey

32 Yılmaz Ataberk, Fen Bilimleri Anatolian High School, Yakacik, İstanbul, Turkey

  5 Madalyn Jennings, First Baptist Christian School, Slidell, LA

35 Joo Hyun Lee, Francis Lewis High School, Flushing, NY

10 Thu Vu, Francis T. Maloney High School, Meriden, CT

18 Zoe Sletson, Freeport High School, Freeport, NY

29 Lukas Peng, French International School , Hong Kong

30 Silas Schwarz, Glacier High School, Kalispell, MT

27 Yoel Hawa, Great Neck North High School, Great Neck, NY

30 Surya Suwar, Green Valley High School, Henderson, NV

25 Aaron Zhai, Grissom High School, Huntsville, AL

33 Tianyi Shi, Guangdong Country Garden School, Foshan City, China

31 Brian Yu, Hamilton High School, Chandler, AZ

28 Christopher Kang, Hanford High School, Richland, WA

32 Proud Tuksinwarajarn, Harrow International School Bangkok, Bangkok, Thailand

17 Ross Beeson, Highland High School, Gilbert, AZ

19 Yu Aoming, Highland School, Warrenton, VA

20 Harshil Patel, Holy Trinity High School, Hicksville, NY

20 Wendy Liang, Holy Trinity High School, Hicksville, NY

10 Emma Briwn, Homewood-Flossmoor High School, Flossmoor, IL

10 Kosi Emechebe, Homewood-Flossmoor High School, Flossmoor, IL

24 Allision Couch, Houston Christian High School, Houston, TX

17 Murat Kaan Çoban, IELEV High School, Istanbul, Turkey

18 Nickolas Kukoda, Immaculata High School, Somerville, NJ

10 Isaac Griss-Salas, Innovations Early College High School, Salt Lake City, UT

34 Bowen Xu, International School Frankfurt Rhein -Main, Frankfurt, Germany

23 Eric Lim, International School of Beijing, Beijing, China

23 Dongwon Nam, International School of London, Qatar, Doha, Qatar

35 Junhee Lee, Iowa City West High School, Iowa City, IA

35 Kevin Liu, Iowa City West High School, Iowa City, IA

35 Jeong Woo Seo, Iowa City West High School, Iowa City, IA

34 Cindy Zhang, Irvington High School, Fremont, CA

21 Yuyi Liu, John Paul II High School, Plano, TX

29 Jeehyun Kwak, Kyiv International School, Kyiv, Ukraine

31 Charles Haiwen, Leland High School, San Jose, CA

27 Isaac Zhang, Lincoln East High School, Lincoln, NE

25 Evan Fulton, Lincoln Southwest High School, Lincoln, NE

25 Tuong Phung, Lincoln Southwest High School, Lincoln, NE

22 Zachary Dundek, Lincoln-Way Central High School, New Lenox, IL

33 Esther Plotnick, Linden Hall School, Littiz, PA

35 Maciej Wlodek, Longwood High School, Middle Island, NY

26 Joseph Park, Lourdes Academy High School, Oshkosh, Wi

22 Charles Sergio, Lyford Cay International School, Nassau, Bahamas

14 Sadi Çelik, Marmara Private High School, Istanbul, Turkey

25 Rebecca Daniel, Martin County High School, Stuart, FL

25 Joey Prueger, Martin County High School, Stuart, FL

25 Holden Young, Martin County High School, Stuart, FL

35 Kevin Hu, Massachusetts Academy of Math & Science at WPI, Worcester, MA

35 Sathwik Karnik, Massachusetts Academy of Math & Science at WPI, Worcester, MA

29 McKenna Damschroder, Mechanicsburg Area High School, Mechanicsburg, PA

21 Sang Lee, MEF International High School, Ulas, İstanbu, Turkey

21 Sujong Lee, MEF International High School, Ulas, İstanbu, Turkey

21 Siya Zhang, Metuchen High School, Metuchen, NJ

28 Mohammad Mannan, Middlesex County Academy, Edison, NJ

28 Jonathan Wong, Middlesex County Academy, Edison, NJ

28 Ryan Field, Moberly High School, Moberly, MO

35 Pei Yu Cai, Montverde Academy, Montverde, FL

35 Haoyang Chen, Montverde Academy, Montverde, FL

35 Runyu Hu, Montverde Academy, Montverde, FL

35 Chenhao Lu, Montverde Academy, Montverde, FL

35 Yicheng Wang, Montverde Academy, Montverde, FL

35 Yanni Zhang, Montverde Academy, Montverde, FL

  8 Angel Aquilar, Morgan McKinzie High School, Los Angeles, CA

25 Sharon Huang, Morrison Academy, Taichung, Taiwan

35 Jason Xia, Naperville North High School, Naperville, IL

24 Jiho Jun, NIST International School, Bangkok, Thailand

25 Marcia Dai, Northwood High School, Irvine, CA

23 Melody Ma, Notre Dame High School, Lawrenceville, NJ

24 Riley Barrett, NSU University School, Ft. Lauderdale, FL

17 Naomi Spargo, NSU University School, Ft. Lauderdale, FL

27 Jake Shannin, Olympia High School, Orlando, FL

16 Nick Lacroix, Omaha Central High School, Omaha, NE

31 Brent Usui, Palos Verdes High School, Palos Verdes Estates, CA

28 Nathaniel Kim, Palos Verdes Peninsula High School, Rolling Hills Est., CA

31 Byran You, Paramus High School, Paramus, NJ

27 Aryaman Khandelwal, Parkland High School, Allentown, PA

34 Dylan Langone, Paul D. Schreiber High School, Port Washington, NY

14 Samir Jambhekar, Penncrest High School, Media, PA

14 Ian Dong, Penncrest High School, Media, PA

29 Birju Dhaduk, Piscataway High School, Piscataway, NJ

35 Brian Wang, Plano West Sr. High School, Plano, TX

20 Michael Psenka, Porter-Gaud School, Charleston, SC

35 Ali Hamza Bedir, Private ASFA Ahmet Mithat Anatolian HS, Istanbul, Turkey

  5 Hannah Vonohre, Purcell-Marian High School, Cincinnati, OH

  5 Joe Van Horn, Purcell-Marian High School, Cincinnati, OH

  5 Kaleab Grebrehiwot, Purcell-Marian High School, Cincinnati, OH

  4 Jacob Heskamp, Purcell-Marian High School, Cincinnati, OH

26 Stephen Hu, Randolph High School, Randolph, NJ

26 Victoria Liu, Revere High School, Richfield, OH

30 Vincent Johnson, Richland High School, Richland, WA

30 Junsuh Song, Richland High School, Richland, WA

21 Nathan Whittingham, Riverside School of Prague, Prague, Czech Republic

33 Matthew York, Rockdale Magnet School for Science & Tech, Conyers, GA

  8 Scott Grenestedt, Saucon Valley High School, Hellertown, PA

23 Hayden Adams, Sayre School, Lexington, KY

34 Richard Yu, Scarsdale High School, Scarsdale, NY

35 Michael Ying, Shanghai American School, Pudong, Shanghai, China

35 Jung Brian Seung Hun, Shanghai American School, Puxi, Shanghai, China

32 Yu Siang (Joe) Eng, Shanghai United International School, Gubei, Shanghai, China

27 Yeonwoo Kim, Shenendehowa High School East, Clifton Park, NY

33 Emily Zhai, Sierra Canyon School, Chatsworth, CA

19 Genglin Liu, Smithfield High School, Esmond, RI

35 Julie Ahn, South Island School, Aberdeen, Hong Kong

34 Vincent Li, Spackenkill High School, Poughkeepsie, NY

34 Andrew Wu, Spackenkill High School, Poughkeepsie, NY

32 Ben Hartwiger, Spain Park High School, Vestavia Hills, AL

30 James Granata, St. Francis De Sales High School, Toledo, OH

20 Francisco Bullrich, St. Francis High School, Calgary, Alberta Canada

18 Jin Heou, St. John Brebeuf Regional Secondary, Abbotsford, Brit. Col., Canada

23 Nathan Crum, St. Joseph Central High School, St. Joseph, MO

25 Jinpeng Chen, St. Joseph High School, Metuchen, NJ

31 Devin Busono, St. Joseph High School, Metuchen, NJ

14 Robert Essweik, St. Louis University High School, St. Louis, MO

14 Alex Hymes, St. Louis University High School, St. Louis, MO

25 Dohyun Kim, St. Mary Springs Academy High School, Fond Du Lac, WI

28 Jared Raymond, St. Xavier High School, Cincinnati, OH

  6 Nicoló Voltan, Staley High School, Kansas City, MO

33 Carolyn Zhang, Sycamore High School, Cincinnati, OH

33 Gabriel Wu, Takoma Park Middle School-Sr. Div., Silver Spring, MD

32 Julius Villar , Tanglin Trust School, Singapore

33 Kaan Kocaman, TEVITOL High School, Kocaeli, Turkey

19 Saumya Gupta, The Aga Khan Academy, Mombasa, Mombasa, Kenya

19 Ali Shah Kotadiya, The Aga Khan Academy, Mombasa, Mombasa, Kenya

24 Ahmad ElBashir, The American School of Doha, Doha, State of Qatar

35 Dohoon Lee, The British School, Chanakyapuri, New Dehli, India

28 Jeiming Li, The Cranbrook Kingswood Upper School, Bloomfield Hills, MI

28 Rongxuan Zhou, The Cranbrook Kingswood Upper School, Bloomfield Hills, MI

35 Rishab Parthasarathy, The Harker School, San Jose, CA

35 Utkarsh Priyam, The Harker School, San Jose, CA

35 Sidra Xu, The Harker School, San Jose, CA

27 Kyle Liew, The International School @ ParkCity, Kuala Lumpur, Malaysia

26 Thomas Cheng, The International School of Macao , Taipa, Macau

29 Kaung Khant, The International School Yangon, Yangon, Myanmar

29 Hayoung Ahn, The International School Yangon, Yangon, Myanmar

28 Qiao Hu, The Wallace O'Neal School, Southern Pines, NC

28 Lu Yang, The Wallace O'Neal School, Southern Pines, NC

35 Sanika Gupte, Transition Lab Prep School, Hamilton, Ontario Canada

35 Jainam Jain, Transition Lab Prep School, Hamilton, Ontario Canada

35 Sanjana Jobalia, Transition Lab Prep School, Hamilton, Ontario Canada

35 Navya Mehta, Transition Lab Prep School, Hamilton, Ontario Canada

23 Yuchan Jeong, Tree of Life Christian School-Northridge, Columbus, OH

17 Yuxin Liu, Trinity Catholic High School, Ocala, FL

33 David Gregory, Trinity High School, Louisville, KY

33 Adron Vrona, Trinity High School, Louisville, KY

33 Michael McCalpin, Trinity High School, Louisville, KY

33 Connor Thomas, Trinity High School, Louisville, KY

34 Jae Mi Yoo, United Nations International School of Hanoi, Hanoi, Vietnam

34 Hyun (Brian) Soo Jang , United Nations International School of Hanoi, Hanoi, Vietnam

28 Anirudh Baddepudi, United World College of SE Asia-Dover, Singapore

35 Walker Kecubalkim, University High School, Tucson, AZ

34 Barbara Xiong, University School of Nashville, Nashville, TN

21 Eric Hu, Upper Dublin High School, Ft. Washington, PA

22 Suet Kay Sally Lai, Victoria Shanghai Academy, Aberdeen, Hong Kong

  9 Heather Ward, W.P. Davidson High School, Mobile, AL

  9 CristianSarmiento, Warren Central High School, Indianapolis, IN

  9 Trebez Brown, Warren Central High School, Indianapolis, IN

32 Andy Yang, Wesleyan School, Norcross, GA

32 Angela Yang, Wesleyan School, Norcross, GA

22 Eli Nicholas, West Albany High School, Albany, OR

34 Zara Tesfai, West Island School, Pokfulam, Hong Kong

23 Jonathon Reid, Westerly High School, Westerly, RI

33 Stan Liao, Westlake High School, Westlake Village, CA

25 Shintaro Nishijo, Whitgift School, United Kingdom

15 Liam Petrie, Williams Field High School, Gilbert, AZ

28 Sungmin Lee, Yew Chung International School Shanghai-Puxi, Shanghai, China

 

 

ASMA RESULTS FOR 2016-2017

Contests #5 Highest-Scoring Students

Final Results

 

2016-2017 Top-Scoring Students - Junior Division

 Score

 

21 Farah Raed, Al Nahda National Schools for Girls - Jr. Div., Abu Dhabi, United Arab Emirates

22 Brayden Johnson, Alexander Graham Bell School, Ajax, Ontario, Canada

32 Kargil Behl, American Embassy School, New Delhi, Middle School, New Delhi, India

  7 Ken Wu, American School of Milan -Jr Div., Milan, Italy

19 Mark Fu, Archbishop Carney Reg. Secondary-Jr. Div., Pt. Coquitlam, Brit. Col., Canada

23 Bill Xun Zheng, Beijing BISS International School, Beijing, China

14 Lanielle Pavlik, Brian and Teri Cram Middle School, North Las Vegas, NV

13 Judith Wechter, Bruriah High School - Jr. Div., Elizabeth, NJ

16 Endri Yzellari, Cedar Grove Memorial Middle School, Cedar Grove, NJ

16 Victoria Cutalo, Cedar Grove Memorial Middle School, Cedar Grove, NJ

31 Tyler Trocchi, Chamblee Charter High School - Jr. Div., Chamblee, GA

21 Claire LaVoie, Clark Middle School, Saint John, IN

25 Ollie Zhao, David Thompson Secondary School, Vancouver, Brit. Col., Canada

29 Niv Buchnick, Demarest Middle School, Demarest, NJ

23 Daniel Kim, Demarest Middle School, Demarest, NJ

30 Thea Steinbach, Des Moines Central Academy-Jr. Div., Des Moines, IA

21 Armaan Tipirneni, Diamond Middle School, Lexington, MA

21 Jeremy Flemming, Diamond Middle School, Lexington, MA

21 Kevin Zhang, Diamond Middle School, Lexington, MA

25 Hubert Jaegy, Doerre Intermediate School, Klein, TX

32 Calvin Chiu, Doerre Intermediate School, Klein, TX

21 Marc Marquez, Doral Academy High School - Jr. Div., Doral, FL

24 Kerem Adem, Eyüboglu Schools-Jr. Div., İstanbul, Turkey

31 Özcan Ahmet Kaan, Fen Bilimleri Anatolian High School, Yakacik -Jr. Div., İstanbul, Turkey

31 Altaylar Evrim, Fen Bilimleri Anatolian High School, Yakacik -Jr. Div., İstanbul, Turkey

31 Durukan Pelin, Fen Bilimleri Anatolian High School, Yakacik -Jr. Div., İstanbul, Turkey

13 Summer Crawford, First Baptist Christian School-Jr. Div., Slidell, LA

31 Yvonne Tsai, French International School - Jr. Div, Happy Valley

29 Anagha Gouru, Greenhill School - Jr. Div, Addison, TX

27 Zixun Chen, Guangdong Country Garden School -Jr Div, Foshan City, China

28 Brian Chung, Harrow International School, Bangkok Jr Div, Bangkok, Thailand

17 Michael Garrity, Homewood-Flossmoor HS-Jr. Div., Flossmoor, IL

16 Shelley Wang, I-Shou International School-Jr. Div., Kaohsiung City, Taiwan

16 Junghoon Soon, International School Frankfurt Rhein -Main, Frankfurt, Germany

23 Lekh Bhatia, International School of London Qatar-Jr Div, Doha Qatar

26 Ritvik Bale, Jack Miner Public School, Whitby, Ontario, Canada

35 Anubhab Das, Jonas Clarke Middle School, Lexington, MA

35 Ben Epstein, Jonas Clarke Middle School, Lexington, MA

35 Alex Li, Jonas Clarke Middle School, Lexington, MA

17 Devon Webb, Kenneth R. Olson Middle School, Tabernacle, NJ

10 John Field, Lourdes Academy Middle School, Oshkosh, WI

31 Joseph Allen, Lux Middle School, Lincoln, NE

12 Teodore Harper, Lyford Cay International School-Jr. Div., Nassau, Bahamas

  8 Tse Saunders, Lyford Cay International School-Jr. Div., Nassau, Bahamas

26 Jay Drummer, Marshalltown High School-Jr. Division, Marshalltown, IA

17 Nichoals Gushrowski, Michigan City High School-Jr. Div., Michigan City, IN

28 Preston Yao, Middlesex Middle School, Darien, CT

29 Alex Templeton, NIST International School-Jr. Div., Bangkok, Thailand

14 Luke Byman, Pearl River High School - Jr. Div., Pearl River, NY

28 Adi Raghavan, Podar International School-Jr. Div., Mumbai, India

25 Luke Flynn, Porter-Gaud School - Jr. Division, Charleston, SC

34 Minkyu Son, Primoris Academy, Westwood, NJ

31 Ayşe Zehra Sen, Private ASFA Ahmet Mithat Anatolian High School, Istanbul, Turkey

24 Christine Zhang, Redwood Middle School, Saratoga, CA

24 Preston Fu, Redwood Middle School, Saratoga, CA

32 Rohit Dasanoor, Revere High School - Jr. Div., Richfield, OH

22 Witt (Boon) Vilaidhone, Ruamrudee International School -Jr. Div., Bangkok, Thailand

22 Cecilia Cesa, Santa Barbara Catholic School, Dededo, Guam

33 Yong Pyo (James) Lee, Shanghai American School, Puxi-Jr. Div. , Shanghai, China

30 Yu Han Eng, Shanghai United International School, Gubei - Jr. Div., Shanghai, China

35 Thien Udomsrirungruang, Shrewsbury International School-Jr. Div., Bangkok, Thailand

28 Alex Bai, Sierra Canyon School - Jr. Div., Chatsworth, CA

20 Vedant Bhagat, Smithfield High School-Jr. Div., Esmond, RI

30 Kevin Noh, South Island School-Jr. Div., Aberdeen, Hong Kong

10 Christian Mariano, St. Anthony Catholic School, Tamuning, Guam

10 Kylie N. McDonald, St. Anthony Catholic School, Tamuning, Guam

31 Bill Huynh, St. John Brebeuf Regional Secondary-Jr. Div., Abbotsford, Brit. Col., Canada

13 Kaine Mertens, St. Mary Springs Academy HS - Jr. Div., Fond Du Lac, WI

27 Shreya Mukherjee, Stratford Middle School - Fremont, Fremont, CA

20 Claire Luo, Stratford Middle School - San Jose, San Jose, CA

26 Aalok Patwa, Stratford Middle School - San Jose, San Jose, CA

34 Kanav Mittal, Stratford Middle School-Sunnyvale Raynor, Santa Clara, CA

34 Anahita Srinivasan, Stratford Middle School-Sunnyvale Raynor, Santa Clara, CA

34 Shruthi Sriram, Stratford Middle School-Sunnyvale Raynor, Santa Clara, CA

27 Yash Purohit, Tanglin Trust School-Jr. Div., Singapore

27 Rikhil Vachhani, Tanglin Trust School-Jr. Div., Singapore

22 Tabreek Somani, The Aga Khan Academy, Mombasa-Jr. Div, Mombasa, Kenya

12 Ben Marconi, The American School In Switzerland-Jr. Div., Lugano, Switzerland

15 Benjamin Carlson-Peters , The American School In Switzerland-Jr. Div., Lugano, Switzerland

24 Christina Stepin, The Bear Creek School-Jr. Div., Redmond, WA

19 Aakash Kapur Aggarwal, The British School, Chanakyapuri - Jr. Div., New Dehli, India

35 Luisa Pan, The Harker School-Jr. Division, San Jose, CA

35 Rishab Parthasarathy, The Harker School-Jr. Division, San Jose, CA

35 Aditya Singhvi, The Harker School-Jr. Division, San Jose, CA

35 Sidra Xu, The Harker School-Jr. Division, San Jose, CA

35 Claire Beamer, The Head-Royce School - Jr. Division, Oakland, CA

27 Shoyo Fukuda, The International School @ ParkCity-Jr Div, Kuala Lumpur, Malaysia

27 Shu Han Lai, The International School @ ParkCity-Jr Div, Kuala Lumpur, Malaysia

24 Ryan Joo, The International School of Kraków-Jr. Div., Kraków, Poland

28 Nadya Kozlinskikh, The International School Yangon - Jr. Div., Yangon, Myanmar

32 Kevin Park, The SMIC Private School-Jr. Div, Shanghai, China

27 Benjamin Knobloch, Thompson Middle School, Middletown, NJ

14 Pavlo Olenchyk, Tokyo International School, Tokyo Japan

33 Anushka Chaturvedi , Transition Lab Prep School - Jr. Div., Hamilton, Ontario Canada

33 Surya Vikram Aditya Kotapati, Transition Lab Prep School - Jr. Div., Hamilton, Ontario Canada

33 Singirikonda Akash , Transition Lab Prep School - Jr. Div., Hamilton, Ontario Canada

28 Jeremy Smith, United Nations International School of Hanoi-Jr Div, Hanoi, Vietnam

33 Soumyaditya Choudhuri, United World College of SE Asia Dover Jr Div, Singapore

15 Zachary Hardgrave, University Middle School of NSU, Ft. Lauderdale, FL

15 Madison Davis, University Middle School of NSU, Ft. Lauderdale, FL

31 Douglas Kwok Sze Heng, Victoria Shanghai Academy-Jr. Div., Aberdeen, Hong Kong

19 Russell March, W.P. Davidson High School - Jr. Div., Mobile, AL

16 Eric Gilenson, Walworth Barbour American Intern. School-Israel, Even Yehuda, Israel

23 Steven Iannone, West Brook Middle School, Paramus, NJ

23 Gia Hur, West Brook Middle School, Paramus, NJ

26 Ethan Saw, West Island School-Jr. Div., Pokfulam, Hong Kong

25 Arjun Gobiraj, Whitgift School - Jr. Div., United Kingdom

30 Sheldon Lewis, William Dunbar Public School, Pickering, Ontario, Canada

29 Ruofan Shen, Windfields Junior High School, Toronto, Ontario Canada

27 Albert Wang, Winston Churchill Middle School, Carmichael, CA

 22 Heesong Kim, Yew Chung International School Shanghai, Puxi - Jr. Div., Shanghai, China